Kaip lavinti vaiko gebėjimus namuose? Atsako pedagogė Monika

Jau nuo pat pirmųjų žmogaus gyvenimo dienų prasideda mokymosi procesas. Jis trunka visą gyvenimą. Juk mokymasis apima ne tik skaičiavimą arba skaitymą, tačiau ir kasdien atliekamus darbus, procesus, kurie yra išmokstami bandymų pagalba.

Džiugu, kad šiais laikais tėveliai itin atsakingai žiūri į vaikų ugdymą ir stengiasi juos mokyti ir namuose. Net ir tuomet, kai mažyliai jau lanko ugdymo įstaigas – papildomas mokymasis visada naudingas. Ypač toks, kurio metu yra ne tik įgaunami nauji gebėjimai, tačiau ir mezgamas ryšys su tėveliais.

Pedagogė Monika straipsnyje dalinasi patarimais – kokie žaislai ir kokie procesai skatina vaiko ugdymąsi.

Veiklos lentos

Tobulas žaislas, kuris ne tik suteikia galimybę vaikui įgauti daugiau įgūdžių, tačiau ir leidžia tėveliams pailsėti nuo nuolatinio buvimo su savo mažyliu, yra veiklos lentos. Lavinamoji lenta vaikams iš FunnyBubbles.lt padeda vaikui miklinti savo pirštelius bei lavinti gebėjimus, taip pat ir kūrybiškumą. 

Renkantis veiklos lentą svarbiausia yra žiūrėti, kad ji atitiktų vaiko, kuris su ja žais, amžių. Dažnai tėveliai perka skirtas vyresniems. Taip, jie priauga jas, tačiau juk mokytis reikia ir šiuo metu, taip? Vaikams reikia pergalių, jie nori matyti, kad išmokto, jie nori patys suvokti, kad jiems pavyko atlikti konkrečias užduotis. O jeigu veiklos lenta vaikui bus per daug sudėtinga, žinoma kad mokymosi procesas nebus džiuginanti”,- teigia Monika.

Veiklos lentos dažniausiai yra nedidelių matmenų bei lengvos, tad labai patogu transportuoti su savimi, kad ir kur vykstate.

Dėlionės

Mažylius taip pat dažniausiai domina ir įvairios dėlionės. Monika akcentuoja, kad ir šiuo atveju labai svarbu yra pirkti tokias, kurios atitinka vaiko amžių.

Dėlionės yra kur kas daugiau atsakingumo reikalaujantis žaislas. Dėl to  geriausia, kad dėliojama kartu su tėveliais, kurie parodo – kaip reikia daryti. Svarbiausia vaiką yra kuo daugiau girti ir jokiu būdu nepeikti”,- teigia ji.

Jeigu vaikas jau yra didesnis – galima deliones pirkti kartu su juo. Ypač patogu – internetu. Niekur neišeinant iš namų vaikas gali pats nuspręsti, kokia dėlionė jį labiausiai domina.

Apie Montessori svarbą

Renkantis žaislus vaikams taip pat šiuo metu reikia kuo daugiau dėmesio skirti Montessori veikloms. Ne veltui šiuo metu jos taip giriamos. Pedagogai taip pat teigia, kad tai yra tobulas pasirinkimas vaikams. Ugdo, lavina ir svarbiausia – suteikia galimybę patiems išbandyti savo galimybes. 

Kasdienai tinka bokštelis, kuris yra pristumiamas prie stalviršio. Patogu, kadangi skatina vaiką dalyvauti kasdieninėje veikloje. Jeigu namuose yra daugiau vietos – taip pat geras sprendimas yra čiuožynė, laipynės, supynės ir kitos veiklos, kurios skatina daugiau judėti. 

Aktyviam laisvalaikiui geras pasirinkimas yra ir svingiai. Juos galite įsigyti https://www.funnybubbles.lt/collections/prekes-vaikams-ir-zaislai/lauko-zaislai/svingiai/.

Vaikai turi dalyvauti tėvelių rutinoje

Monika teigia, kad bene pats geriausias vaiko ugdymo procesas yra suteikti jam galimybę dalyvauti kasdieninėje veikloje. Tai yra ir maisto ruošimas, ir dulkių valymas. Tėveliams – tai darbas, tačiau vaikams dažniausiai labai džiuginanti pramoga, kuri tuo pačiu ugdo vaiko gebėjimus bei skatina mąstymą, kūrybiškumą.

Mokantis svarbiausia yra saikas. Pats geriausias mokymosi procesas yra per žaidimus. Tuomet vaikas nepavargs ir džiaugsis laiku, kuris yra skirtas jo buvimui kartu su tėveliais. O mažyliams tai taip pat svarbu kaip ir tėveliams.