Kas labiausiai kenkia terasų lentoms?

Nors mediniai lauko elementai, o ypač terasų lentos, naujos atrodo puikiai ir stilingai, laikui bėgant, jų išvaizda gali suprastėti. Dauguma supranta, jog dėl to kaltas laikas ir aplinkos poveikis. Tačiau tų faktorių yra labai nemažai. Kaip žinoti, kas iš tiesų labiausiai kenkia terasų lentoms bei kaip jas nuo to apsaugoti? Mes atsakome!

Terasų lentoms kenksmingi aplinkos poveikiai

Turbūt lengviausia būtų paminėti 4 pagrindinius faktorius, kurie kenkia terasų lentoms:

·   Drėgmė;

·   Tiesioginis UV spindulių poveikis;

·   Gyvi kenkėjai;

·   Nepriežiūra.

Drėgmės ore yra beveik visada. Jos iš oro nepašalinsime, ypač, kai lyja ar tirpsta sniegas. Dėl to reikia pasirinkti priemones, kurios neleistų į medieną prasiskverbti drėgmei bei ją pūdyti. Tam gali būti naudojamas lakas, vaškas, alyva.

Tiesioginis UV spindulių poveikis sausina medieną, blukina dažus bei skatina įtrūkimų, skilimų atsiradimą. Geriausiai nuo UV spindulių saugo specialūs dažai bei gera alyva.

Kenkėjai dažniausiai apsilanko drėgmės pažeistoje medienoje. Kai jų ten atsiranda, medinės lentos ima pūti. Kenkėjus atstumti gali tik biocidai, kurių gali būti alyvoje arba dažuose, vaške. Na, o nepriežiūra taip pat smarkiai prisideda prie greitesnio medienos būklės suprastėjimo. Rekomenduojame periodiškai naudoti tokias priemones, kaip maumedžio alyva, kuo skubiau nuvalyti drėgnas dėmes, purvą bei ant paviršiaus nestatyti ir juo nevilkti itin sunkių baldų, daiktų.